Uvijena torta

Uvijena čokoladna torta.

Pročitano: 6905 puta
Kategorija: Deserti
Ocenite ovaj članak:
(4 glasova)

Sastojci

Za hrskavu koru:

150 grama keksa od badema

50 grama kokosa

75 grama butera

za biskvitno testo:

3 jaja i 1 žumance

2 kašike vrele vode

150 grama šećera

2 pakovanja vanilin šećera

50 grama brašna

25 grama gustina

20 grama kakaa

kesica praška za pecivo

50 grama keksa sa bademom

Za krem:

6 listića belog želatina

100 mililitara čokoladnog mleka

120 mililitara mleka

50 grama šećera

vanilin šećer

kašika kakaoa

400 mililitara slatke pavlake

Za premazivanje:

250 mil. slatke pavlake

učvrščivač za šlag

Za ukrašavanje:

25 grama čokolade

čipsa sa ukusom kokosa

nekokiko čoko smokija

Priprema

Kolačiće izgnječiti u mrvice, pomešati sa kokosom i otopljenim buterom. Smesu sipati u kalup za torte koji ste obložili pek papirom i rasporediti po kalupu. Ostavite u frižider da se stegne.

Jaja i vodu umutite sa mikserom, dodajte šećer i još malo mutite. Izmešajte brašno, gustin, kakao i prašak za pecivoi izmešati u umućena jaja. Dodajte grubo izlomljene keksiće i peći u namazanom plehu na 200 stepeni 15-tak minuta.

Pečenu koru iseći na trake široke 5-6 santimetara. Potopite želatin po uputstvu sa kesice izmešajte čokoladno mleko, mlekom i ostaviti da se malo ohladi i kada počne da s zgušnjava umešati sa umućenom slatkom pavlakom. Kore premazivati sa po dve kašike slatke pavlake i prvu uviti u krug i staviti je na hrskavoj kori (predhodno skinite pek-papir). Svaku narednu koru premažite i uvijajte u krug oko predhodne. Slatku pavlaku umutite sa učvrščivačem za šlag i premažite toru. Čokoladu rastopite i ukrasite tortu, keksićima, čoko-smokijem ili po želji. Ostavite da se stegne, secite i služite.

Napisao: 
Prethodni recept
Kuglice sa cimetom
Sledeći recept
Mančmelou
  • Da biste ostavili komentar morate biti prijavljeni na sistem!
    Prijava