Moja rođendanska torta
Ukusna!
Sastojci
1 l mleka
200 ml vode
200 g šećera
3 kesice (30g) želatina
500 ml slatke pavlake
300 g plazma keksa
150 g jafa keksa
Za ukrašavanje:
100 g šlaga
160 ml mleka
malo roze boje za kolače
1 kesica šarenih mrvica
1 kesica šarenih ukrasnih srca
Priprema
U 100 ml mleka otopiti želatin i ostaviti da nabubri. U šerpu usuti preostalo mleko, šećer i vodu. Kuvati na umerenoj temperaturi dok ne provri. Skloniti sa ringle. Kutlacu mleka sipati u nabubreli želatin i mešati da se otopi. Otopljen želatin sad usuti u šerpu sa mlekom i izmešati. Ostaviti da se ohladi, prvo sat vremena na sobnoj temperaturi. Zatim staviti u frižider na par sati, da se zgusne kao puding.
Izmiksati ohlađeno i stegnuto mleko. Slatku pavlaku umutiti. Plazmu lomiti na manje komade. Jafu iseći na sitne komade. Umućenu slatku pavlaku i izmiksano mleko pomešati, dobro umutiti i podeliti da dva dela. U jedan deo umesati lomljen plazma keks. U drugi deo umešati seceni jafa keks.
Na tacnu staviti obruč (26 ili 28cm). Rasporediti prvo deo sa plazma keksom pa preko deo sa jafa keksom. Staviti u frižider da se ohladi i stegne.
Posle nekoliko sati skinuti obruč.
Umutiti šlag sa mlekom, dodati malo boje i ukrasiti tortu. Posuti sarenim mrvicama i srcima.
Vratiti na kratko u frižider. Iseći i poslužiti. Uživajte u ukusu!